Strona Główna / Aktualności

U-16: ŁKS - Basket 4EVER Ksawerów 57:52

Koszykarki ŁKS KK wygrały mecz z drużyną Basket 4EVER Ksawerów 57:52 (20:15; 16:16; 7:13; 14:8), rewanżując się za porażkę w pierwszym spotkaniu. Bilans meczowy z drużyną z Ksawerowa jest na remis, bowiem w pierwszym meczu ŁKS KK przegrał 51:56.
Mecz był bardzo szybki i emocjonujący, ale nerwowy. Było to pierwsze spotkanie rozegrane przez w nasze dziewczyny w nowej hali - w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Gra w poszczególnych kwartach była bardzo nierówna. Było bardzo dużo niecelnych rzutów osobistych (aż 20 w całym meczu).
Nerwowo zrobiło się w drugiej połowie, kiedy to przez 8 minut (od stanu 38:33) ŁKS KK nie zdobył punktu, a przeciwniczki rzuciły ich 11. Na tablicy pojawił się wynik 38:44. Końcówka kwarty należała jednak do ŁKS KK. Bardzo dobrze spisała się w tym meczu Kornelia Łapińska, która zdobyła ostatnie punkty III kwarty, doprowadzając do wyniku 43:44.
Ostatnia kwarta to walka o każdy centymetr parkietu. Tym razem to ŁKS lepiej wytrzymał grę nerwów, choć zawodniczki nie trafiły aż 11 osobistych. Dobrze grały w zespole ŁKS KK Oliwia Książek (10 pkt.) oraz Kornelia Łapińska (12 pkt.), która dała bardzo dobrą zmianę, zdobywając punkty w ważnych momentach.